Overzicht predikanten

Overzicht predikanten

Hieronder vindt u de lijst van predikanten vanaf de reformatie.

 

Van 1596-1618 Eethen en Meeuwen, daarna Eethen en Drongelen.

1596 - 1605: Gilles van Couwenberch, vertrokken naar Zuilichem.

1606 - 1610: Henricus Thammerus (Tamerus), vertrokken naar Doeveren.

1610 - 1618: Abraham Adriani, gekomen van Hedikhuizen, vertrokken naar Aalburg.

1618 - 1634: Hendrik Willemsz. Hoeck, gekomen van Asperen, emiritaat.

1635 - 1642: Cornelis Schalcken, kandidaat, vertrokken naar Made & Drimmelen

1643 - 1666: Marsilius Rotarius, gekomen van Hardinxveld, overleden 10.12.1666.

1668 - 1691: Arnoldus de Graaf, kandidaat, overleden 1691.

1693 - 1704: Marcellus de Graaff, kandidaat, overleden 1704.

1704 - 1706: Bonaventura Elsevier, kandidaat, overleden 1706.

1707 - 13 juli 1721: Tieleman van Walraven, kandidaat, vertrokken naar Heusden.

07.12.1721 - 11.04.1723: Anthonie van Hardeveldt, kandidaat, vertrokken naar Wijk bij Heusden.

22.08.1723 - 27.06.1756: Arnoldus van Gennip kandidaat, emiritaat.

27.06.1756 - 13.11.1768: Willem Kimuzer, kandidaat, vertrokken naar Vlissingen.

07.05.1769 - 29.12.1771: Jan Duymaer van Twist, kandidaat, vertrokken naar Puttershoek.

28.06.1772- 09.09.1792: Johannus Henricus Hoogeveen, kandidaat, vertrokken naar St. Oedenrode.

20.10.1793 - 19.10.1794: Somon de Visser, kandidaat, vertrokken naar Spijkenisse.

13.12.1795 - 11.06.1800: Dr. Annaeus Ypey, gekomen van Capinge, vertrokken naar Harderwijk (als professor).

20.07.1800 - 07.11.1802: Cornelis Arize van Schagen, kandidaat, vertrokken naar Capelle a/d IJssel.

13.03.1803 - 15.05.1808: Adam Cornelis Romswinckel, kandidaat, vertrokken naar Nieuwerkerk.

30.10.1808 - 12.04.1811: Albert Gerbrand Brinkhof Beusekamp, gekomen van Pernis, overleden 12.04.1811.

02.10.1814 - 09.03.1823: Adolf Nagel, kandidaat, vertrokken naar Noorden.

13.10.1823 - 25.11.1827: Herman Jacob van Nouhuys, gekomen van Nederhemert, vertrokken naar Bladel.

17.08.1828 - 06.06.1842: Lodewyk Pieter Suringar, overleden 06.06.1842.

02.07.1843 - 25.01.1879: Wouter van Veen, overleden 25.01.1879.

01.10.1882 - 17.11.1915: Willem van Asch, gekomen van Giessen Nieuwerkerk, overleden 17.11.1915.

04.02.1917 - 20.02.1921: Frederik van Asch, gekomen van Oud Vossemeer, vertrokken naar Den Ham.

29.07.1923 - 17.06.1928: J. Berg, vertrokken naar Paesens.

26.06.1932 - 09.06.1940: Pieter Leendert Tasseron, vertrokken naar Goënga.

23.03.1941 - 01.10.1962: J. Boezer, kandidaat in N.Br.

28.06.1964 - 05.01.1969: Christiaan Spyke Verwoert, gekomen van Schalkwijk, vertrokken naar Menaldum.

30.03.1969 - 15.02.1976: Jan Willemse, kandidaat te Utrecht, vertrokken naar Stad aan het Haringvliet.

29.01.1978 - 1983: Willem Altena, kandidaat te Utrecht, vertrokken naar Hoornaar.

1983-1989: Frans Borsje, diaconaal predikant PKV Gelderland (Lunteren), vertrokken naar Vriezenveen

1990 - 1997: Jacob Mulderij, kandidaat te Bergschenhoek, vertrokken naar Oostwolde.

06.07.1997 - 16.03.2003: Auke Hamstra, kandidaat te Ridderkerk, vertrokken naar Giessen-Nieuwkerk.

06.10.2003 - 06.04.2008: Jette Alma gekomen van Waspik, vertrokken naar Ameide.

04.01.2009 - 27.04.2014: Krijn Hage, kandidaat te Utrecht, vertrokken naar Breukelen.

01.02.2015 - heden: Michiel Vastenhout, zendingspredikant GZB in Mexico.

© Copyright. Hervormde gemeente Eethen Drongelen 2017